Menu

Jak funguje systém Rekuperace PAUL ?

Jak funguje systém Rekuperace PAUL ?

Jak funguje systém Rekuperace PAUL ?

Rekuperační jednotka slouží ke snížení tepelných ztrát, které vznikají při klasickém větrání. Drahé teplo se Vám vrací zpět a vy uštříte velkou částku za opětovné vytápění.
Proto se do objektů montuje systém řízeného větrání s rekuperací tepla. Potrubí, flexihadice nebo ploché kanály se zabudují do mezistěn, pohledů nebo instalačních šachet a po dokončení jsou skryté, tedy opticky neruší prostor.

 

rekuperace Paul


V kuchyních, záchodech a koupelnách jsou instalovány odtahové vyústky, ze kterých je výše uvedeným vedením odsáván vlhký, znečištěný nebo spotřebovaný vzduch směrem k rekuperační jednotce za pomocí odtahového ventilátoru. Zde tento teplý vzduch předá teplo prostřednictvím výměníku studenému čerstvému vzduchu, který je nasáván jednotkou zvenčí. Čerstvý vzduch je předehříván na cca. 18°C i v největších mrazech.

Ohřátý čerstvý vzduch je distribuován do obytných místností, kde nám záleží na příjemném vnitřním prostředí. Jedná se zejména o obývací pokoje, dětské pokoje a ložnice.

Rekuperační jednotka neobsahuje jen výměník tepla, ventilátor odtahu a ventilátor čerstvého vzduchu, ale i dva filtry. Filtr čerstvého vzduchu a filtr odtahovaného vzduchu. Filtry slouží k ochraně výměníku a přívodního potrubí před znečištěním. V dodávce je možné objednat i protipylové filtry, které jsou vítány zejména alergiky. V případě obtížných pachů z venkovního prostředí je možné předřadit filtr s aktivním uhlím, který pachy odstraní.

Nejčastější otázky ... Co Vás zajímá o rekuperaci ?

  • 1
  • 2
Zpět Další

Příručka "Průvodce rekuperací Paul"

Nabízíme Vám ke stažení přehledně zpracovanou příručku od firmy Rosa In s.r.o. "Průvodce rekuperací Paul"    STÁHNOUT PŘÍRUČKU  "PRŮVODCE REKUPERACÍ PAUL   Předehřev a chlazení pro jednotky PAUL {youtube}FwJBErrzJTo{/youtube}

Číst dál...

SOLE - předehřev a chlazení

SOLE - předehřev a chlazení   SOLE   01 Nahrazuje plně funkci ZVT v zimním období, kdy zajistí plynulý chod rekuperační jednotky – zabrání zastavování jednotky z důvodu hrozby zámrzu kondenzátu ve výměníku jednotky. 02...

Číst dál...

Úspory s rekuperací Paul

Je tomu skutečně tak!!! Pasivní dům s rekuperací PAUL „utratí“ za topení 2 – 3.000 Kč/rok !!!     Ve všech případech bude výsledkem významná úspora ve spotřebované energii na topení, zbavení domu...

Číst dál...

Ke stažení - Kniha "Větrání s novou myšlenkou"

Nabízíme Vám ke stažení přehledně zpracovanou brožuru od firmy Rosa In s.r.o. "Rekuperace - větrání s novou myšlenkou"  

Číst dál...

My vsadili na kvalitu a co vy ? Rekuperace Paul je volba na jistotu. Neriskujte s Vaším domem !

Rekuperaci dnes nabízí velké množství firem. Ne zdaleka u všech typů však dosáhnout požadované účinnosti rekuperace. Vždy si vyžádejte dokumentaci a porovnejte procenta a možnosti účinnosti rekuperačních jednotek. Množství dodávaného příslušenství a filtrů. Ptejte se jakým způsobem bude probíhat následný servis a pravidelná údržba systému.......ing. Jan Fišer zakladatel společnosti ROSA IN s.r.o.

Kontakty

ROSA In. s.r.o.

Přihlásit or Registrace

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?