Menu

Protimrazová ochrana

Protimrazová ochrana
Protimrazová ochrana

Jednotky PAUL mají zabudovánu automatickou ochranu před zamrznutím.

Vzduch, který procházející rekuperační jednotkou obsahuje i vodní páry. Jestliže ve výměníku jednotky klesne teplota pod bod mrazu, může vlhkost zmrznout a vzduchové kanálky výměníku se stanou neprůchodnými – jednotka zastaví svoji činnost a s tím se zastaví i větrání pobytového prostoru. Tato odstávka trvá až do doby, než zmrzlá voda opět roztaje.

Jednotky PAUL mají pro tento případ zabudovánu automatickou ochranu před zamrznutím.Přesto je rozumné stavu „zamrznutí jednotky“ předejít. Existují tři způsoby:

01 Využití funkce zemního výměníku (ZVT)

02 SOLE - předehřev a chlazení

03 Elektrický předehřev PAUL zařízení zajišťující předehřev vzduchuToto zařízení „předehřev“ sleduje prostřednictvím čidla teploty vzduchu odcházejícího z rekuperační jednotky. Jestliže je tato teplota automaticky vyhodnocena jako kritická, zapne se přímotopný předehřev umístěný v předehřevu a zabrání se tak zamrznutí vody ve výměníku rekuperační jednotky. Jakmile je možnost zamrznutí odstraněna, přímotop ihned vypne.

Zařízení SOLE využívá energii uloženou v zemi pro zamezení zamrznutí kondenzátu ve výměníku j rekuperační jednotce v zimě. V letním období je naopak zdrojem chladu pro snížení teploty v pobytovém prostoru. SOLE je bezúdržbové, automaticky pracující zařízení odpovídající nejpřísnějším hygienickým požadavkům.

Předehřev u firmy PAUL je proveden tak, že přímotopné topení zapíná jen na nezbytně velký výkon a nezbytně dlouhou dobu. Díky tomu je provoz předehřevu levný.

 

Nejčastější otázky ... Co Vás zajímá o rekuperaci ?

  • 1
  • 2
Prev Next
AIRCONOMY

AIRCONOMY

Systém Airconomy je systémem, který dokáže, aby čerstvý vzduch vstupující do interiéru z rekuperační jednotky ještě dodatečně získal tepelnou energii z podlahového teplovodního potrubí.   Řízené větrání s využitím podlahového topení pro...

Podlahové topení

Podlahové topení

Nízkoenergetické a pasivní domy jsou dnes preferovány především s cílem ušetřit peníze za velmi drahou energii.   Topný systém musí zajistit pokrytí vypočtené tepelné ztráty (TZ) objektu. Zdroj pro zajištění více tepla...

Příručka "Průvodce rekuperací Paul"

Příručka "Průvodce rekuperací Paul…

Nabízíme Vám ke stažení přehledně zpracovanou příručku od firmy Rosa In s.r.o. "Průvodce rekuperací Paul"    STÁHNOUT PŘÍRUČKU  "PRŮVODCE REKUPERACÍ PAUL   Předehřev a chlazení pro jednotky PAUL {youtube}FwJBErrzJTo{/youtube}

SOLE - předehřev a chlazení

SOLE - předehřev a chlazení

SOLE - předehřev a chlazení   SOLE   01 Nahrazuje plně funkci ZVT v zimním období, kdy zajistí plynulý chod rekuperační jednotky – zabrání zastavování jednotky z důvodu hrozby zámrzu kondenzátu ve výměníku jednotky. 02...

My vsadili na kvalitu a co vy ? Neriskujte s Vaším domem !

Rekuperaci dnes nabízí velké množství firem. Ne zdaleka u všech typů však dosáhnout požadované účinnosti rekuperace. Vždy si vyžádejte dokumentaci a porovnejte procenta a možnosti účinnosti rekuperačních jednotek. Množství dodávaného příslušenství a filtrů. Ptejte se jakým způsobem bude probíhat následný servis a pravidelná údržba systému.......ing. Jan Fišer zakladatel společnosti ROSA IN s.r.o.

Kontakty

ROSA In. s.r.o.