Menu

Proč rekuperace tepla ?

Proč rekuperace tepla ?
Proč rekuperace tepla ?

Rekuperace tepla – systém řízeného větrání se zpětným ziskem tepla, který Vám dokáže ušetřit opravdu velké peníze. Možná, že budete až překvapeni o jak velké peníze se jedná. Nevyhazujete draze získané teplo jen tak z domu.

01 Rekuperace je nezbytná všude tam, kde se investor rozhodne postavit dům, jehož energetická náročnost bude řádově nižší než u "obyčejných domů". Dále tam, kde chceme vytvořit zdravé prostředí během dne i noci, a tam, kde nechceme utrácet za drahou technologii.

02 Současné stavební materiály, stavební technologie, ale i normy platné pro výstavbu nových domů tento trend jednoznačně sledují.

03 Snížením tepelné ztráty domu pak umožňuje kombinaci rekuperace, přípravy a nezbytného topení tak, aby bylo využito maximum nutně spotřebované energie. Je tedy jednoznačně výhodné řešit tyto samostatné okruhy společně a provázaně.

04 Pro nízkoenergetické a pasivní domy s využitím rekuperace tepla nepotřebuje investor pořizovat drahá tepelná čerpadla ani drahé plynové či elektrické kotle!

05 Náklady na vytvoření fungujícího systému rekuperace tepla – TUV – topení se neliší ve svém součtu od nákladů na provedení pouze standardního topení, které ovšem nedělá nic víc, než že topí.

06 Technologie rekuperace tepla je vytvořena pro každý dům "na míru", podle charakteru domu a požadavku investora. Životnost systému je stejná jako životnost domu

07 Instalace systému rekuperace tepla je odbornou prací, která vyžaduje řadu informací a zkušeností. Amatérské provedení rekuperace se vždy projeví jako nefunkční a jeho tvůrce pak poškozuje její dobré jméno. Vždy se jedná o závady z titulu neznalosti!

Nejčastější otázky ... Co Vás zajímá o rekuperaci ?

  • 1
  • 2
Prev Next
AIRCONOMY

AIRCONOMY

Systém Airconomy je systémem, který dokáže, aby čerstvý vzduch vstupující do interiéru z rekuperační jednotky ještě dodatečně získal tepelnou energii z podlahového teplovodního potrubí.   Řízené větrání s využitím podlahového topení pro...

Podlahové topení

Podlahové topení

Nízkoenergetické a pasivní domy jsou dnes preferovány především s cílem ušetřit peníze za velmi drahou energii.   Topný systém musí zajistit pokrytí vypočtené tepelné ztráty (TZ) objektu. Zdroj pro zajištění více tepla...

Příručka "Průvodce rekuperací Paul"

Příručka "Průvodce rekuperací Paul…

Nabízíme Vám ke stažení přehledně zpracovanou příručku od firmy Rosa In s.r.o. "Průvodce rekuperací Paul"    STÁHNOUT PŘÍRUČKU  "PRŮVODCE REKUPERACÍ PAUL   Předehřev a chlazení pro jednotky PAUL {youtube}FwJBErrzJTo{/youtube}

SOLE - předehřev a chlazení

SOLE - předehřev a chlazení

SOLE - předehřev a chlazení   SOLE   01 Nahrazuje plně funkci ZVT v zimním období, kdy zajistí plynulý chod rekuperační jednotky – zabrání zastavování jednotky z důvodu hrozby zámrzu kondenzátu ve výměníku jednotky. 02...

My vsadili na kvalitu a co vy ? Neriskujte s Vaším domem !

Rekuperaci dnes nabízí velké množství firem. Ne zdaleka u všech typů však dosáhnout požadované účinnosti rekuperace. Vždy si vyžádejte dokumentaci a porovnejte procenta a možnosti účinnosti rekuperačních jednotek. Množství dodávaného příslušenství a filtrů. Ptejte se jakým způsobem bude probíhat následný servis a pravidelná údržba systému.......ing. Jan Fišer zakladatel společnosti ROSA IN s.r.o.

Kontakty

ROSA In. s.r.o.