Menu

Výměník tepla v rekuperační jednotce

Výměník tepla v rekuperační jednotce

Tvůrce patentu uspořádání kanálů Eberhard Paul si vytyčil několik kritérií, které by měla dobře fungující rekuperační jednotka mít: Zde je popis principu, jak výměník tepla funguje ?

 

 

Princip výměníku tepla v rekuperační jednotce

 

Šachovnicové uspořádání kanálů

 

rekuperace-vymenik-tepla

 

 

01 Výměník s extrémně velkou teplosměnnou plochou na co nejmenším objemu

Při optimalizaci Paul nakonec došel k šachovnicovému uspořádání protiběžných kanálů. Tím se znásobila plocha, potřebná k přenosu tepla. Kanály čtvercového průřezu mají ve skutečnosti velikost cca 4 mm.

02 Výměník s malou tlakovou ztrátou

Dostatečná velikost celkového průtočného průřezu garantuje, že vzduch prochází výměníkem bez zbytečné ztráty třením. Z toho vyplývají další důležité faktory:

A - Je možné osadit programovatelné ventilátory potřebného výkonu s motory velmi nízkých příkonů.

B - Takto konstruovaná rekuperační jednotka je rovněž velmi tichá a nepotřebuje další úpravy pro utlumení nežádoucích akustických projevů.

 

03Jednotka s dobrou vnější izolací

Dostatečná tloušťka izolace umožňuje umístit jednotky i do nevytápěných prostor, aniž by jednotka sama o sobě ztrácela větší množství tepla a tím se jí snižovala celková účinnost. Izolace jednotek Paul je konstruována s ohledem na dostatečný tepelný odpor bez tepelných mostů a zároveň vysokou akustickou pohltivostí.

Nejčastější otázky ... Co Vás zajímá o rekuperaci ?

  • 1
  • 2
Prev Next
AIRCONOMY

AIRCONOMY

Systém Airconomy je systémem, který dokáže, aby čerstvý vzduch vstupující do interiéru z rekuperační jednotky ještě dodatečně získal tepelnou energii z podlahového teplovodního potrubí.   Řízené větrání s využitím podlahového topení pro...

Podlahové topení

Podlahové topení

Nízkoenergetické a pasivní domy jsou dnes preferovány především s cílem ušetřit peníze za velmi drahou energii.   Topný systém musí zajistit pokrytí vypočtené tepelné ztráty (TZ) objektu. Zdroj pro zajištění více tepla...

Příručka "Průvodce rekuperací Paul"

Příručka "Průvodce rekuperací Paul…

Nabízíme Vám ke stažení přehledně zpracovanou příručku od firmy Rosa In s.r.o. "Průvodce rekuperací Paul"    STÁHNOUT PŘÍRUČKU  "PRŮVODCE REKUPERACÍ PAUL   Předehřev a chlazení pro jednotky PAUL {youtube}FwJBErrzJTo{/youtube}

SOLE - předehřev a chlazení

SOLE - předehřev a chlazení

SOLE - předehřev a chlazení   SOLE   01 Nahrazuje plně funkci ZVT v zimním období, kdy zajistí plynulý chod rekuperační jednotky – zabrání zastavování jednotky z důvodu hrozby zámrzu kondenzátu ve výměníku jednotky. 02...

My vsadili na kvalitu a co vy ? Neriskujte s Vaším domem !

Rekuperaci dnes nabízí velké množství firem. Ne zdaleka u všech typů však dosáhnout požadované účinnosti rekuperace. Vždy si vyžádejte dokumentaci a porovnejte procenta a možnosti účinnosti rekuperačních jednotek. Množství dodávaného příslušenství a filtrů. Ptejte se jakým způsobem bude probíhat následný servis a pravidelná údržba systému.......ing. Jan Fišer zakladatel společnosti ROSA IN s.r.o.

Kontakty

ROSA In. s.r.o.